Farebné aranžmány

Zatiaľ nehodnotené

Tradičná červená a zelená
Sú to tradičné farby Vianoc. Červená symbolizuje lásku a teplo, všeobecne vyjadruje farbu krvi, ktorá bola preliata pre lásku k Bohu. Zelená predstavuje nádej. Červená farba absorbuje svetlo a navodzuje pocit intímnej atmosféry, čo korešponduje s povahou Štedrého večera, ktorý je opradený očakávaním.
Napriek tomu nemusíte siahnuť po už tradičných kvetoch a materiáloch. Veľmi pekne sa v aranžmánoch vyníma prýštec (Euphorbia fulgens). Má dlhú stonku, preto je vhodná do vysokej vázy.
Bohatú záplavu červených kvetov, ktoré tvarom pripomínajú ruže, má i kalanchoe Calandiva. Je to vlastne potomok obľúbeného kalanchoe. Má nádherné drobné kvety v rôznych farbách - okrem červenej si môžete vybrať aj ružovú, bielu, bielo-ružovú, oranžovú aj purpurovú.Aranžmám tvorí prýštec (Euphorbia fulgens), ktorá má biele kvety, vložená je do venca z vetvičiek smreku a aranžmán dotvárajú červené vianočné ozdoby Prýštec (Euphorbia fulgens) je vložený do vysokej vázy. Stonka je rafinovane ozdobená vianočnými ozdobami a aranžmán dopĺňa list monstery  Červeno-zelený aranžmán v červenom prútenom koši. Drobné kvietky  prýštca (Euphorbia fulgens) ladia s malými červenými a zelenými vianočnými guľami
Romantická zlatá
Ak patríte medzi romantikov a chcete dodať interiéru nádych jemnosti, elegancie a hrejivosti, laďte ho dozlata. Počas Vianoc nebude pôsobiť ako gýč. Takú atmosféru podtrhne orgován (Syringa) a srdcovec (Eucharis).
Srdcovec (Eucharis)
Je odrazom elegancie, má zaujímavo tvarované kvety, ktoré pripomínajú biele narcisy. Okrem toho príjemne voňajú. Duté stonky majú 5 - 8 kúzelných kvetov. Pestuje sa nielen ako rezaný kvet, ale i ako črepníková rastlina, ktorá kvitne až trikrát do roka.
Orgován (Syringa)
Symbolizuje nežnosť prvej lásky. Práve jeho kvety sú ideálne do vianočných aranžmánov. Tiež nádherne vonia.Vo svetle sviečok vyzerajú kvety srdcovca (Eucharis), zornice (Hippeastrum), orgovánu (Syringa) a kaly (Calla) akoby boli posiate zlatými flitrami 

 


Biela ruža a orgován - symboly nevinnosti a zrodenia, ktoré sa slávia počas Vianoc
Moderná biela
Biela je farbou nevinnosti, dokonalosti a čistoty a v prenesenom význame aj čistých jednoduchých línií moderného dizajnu. Tiež navodzuje zimnú atmosféru, pretože je to farba snehu a ten by počas Vianoc nemal chýbať. Bielej farbe sa pripisujú ďalšie atribúty spájané s Vianocami - celistvosť, otvorenosť, pravda a vľúdnosť. Symbolom bielej farby je orchidea.
Kvety orchideí podnecujú fantáziu, sú exotické, výrazné, nádherne tvarované. K vyhľadávaným orchideám patrí Cymbídium. Ako rezaný kvet je veľmi trvanlivá a obľúbená pre množstvo kvetov, ktoré hlavne počas Vianoc vytvoria rozprávkovú atmosféru. Nesmierne krehko pôsobia kvety lišajovca (Phalaenopsis), ktoré pripomínajú exotického motýľa. Lišajovec  sa nemusí kombinovať s iným kvetom.
Je už len na vás, ktorú farbu si vyberiete pre svoju vianočnú dekoráciu. V každom prípade vám všetkým želáme pokojné Vianočné sviatky strávené v kruhu najmilších.Orchidea cymbídium (Cymbidium) a kvety Protea sú v črepníku z prírodného materiálu a vyvolávajú dojem mrazivej zimy. S tým pocitom ladí aj strieborná dekorácia v pozadí

  


Biela zornica ( Hippeastrum) je pre vianočnú dekoráciu určené už svojím názvom - „Christmas Gift"V bielej a svetloružovej farbe pôsobí Calandiva veľmi romantickým dojmom
07.01.2010 | Pridal(a): editor

Posledné komentáre

celkom 0

Žiadne komentáre...

Súvisiace články

14.12.2011 | Aranžovanie

Možno si ešte pamätáte na minulý rok, kedy bola trendová farba Vianoc  fialová. Tento rok  už svoje žezlo prevzala ...

18.12.2012 | Aranžovanie

07.01.2010 | Aranžovanie

Farby V poslednom čase sa vianočná dekorácia robí v trendovej farbe roka, teda nemusí í ...

07.01.2010 | Aranžovanie