Kvetinkový market

Zatiaľ nehodnotené

Kvetinkový market

Pred bránami výstaviska v najväčšej panelovej záhrade čakalo viac ľudí ako v Indii na vlak. Ak sú to všetko milovníci kvietkov, klobúk dolu. Po zakúpení osvedčenia o návšteve v cene bonsaja ma dav vsotil do útrob veľrybieho brucha výstavných hál na šťastie označených tak, že tomu porozumie aj školák. Školák možno áno ale ja človek z metropoly spoza Dunaja som zostal bez kamaráta. Ako inak. Tasiť mobil a zistiť jeho polohu. Že vraj čaká na dovarenie držkovej polievky v stánku X. Potom bude ochutnávať viacpercentné moky v stánku XX a nakoniec doplní zásobu chmeľovým mokom v stánku XXL. A to si hovorí záhradkár, profesionál ktorý chcel spoznať nové trendy v obrábaní zeme. Nič to. Absolvujem sám maratón prehliadky toho o čom už dávno snívam čo by som rád vo voľnom čase robil.
Konečne v hale s dlhými anténami na streche začína to na čo som si zakúpil vstupenku. Neboli to antény ale nový hit, dlhočizné rebríky možno aj na strihanie stromov z domu, také boli dlhé. Držiac sa hesla : Lepší dlhý rebrík ako prázdne ruky, kupujem. A ešte vrecká s hnojivom pre izbové kvety, zrejme tiež horúca novinka začínajúcej sa sezóny. A tak ďalej až peňaženka zostala tenká ako najjemnejší vlas.
Nohy po absolvovaní obchôdzky nekončiacich stánkov začali oťažievať. Aj hlava akosi ťažšie chápala všetko, čo pre úspech v záhradke pripravené. Zapadám do umelého kresla v občerstvovacej stanici BUFET kde to vonia zeleninovou polievkou, husacinou a dobrým vínkom. Nestačím dopiť prvý pohár bieleho vínneho moku a už je pri mne môj kamarát ktorý ma sem pozval. Tiež mal nakúpené. Ale iba malé na pleci sediace a škriekajúce zvieratko
Vidiac môj nákup a pod pažou držiaci pestro vymaľovaný časopis o kvetoch a záhradke chce ich aj on. S radosťou ho posielam k stánku obľúbeného periodika slovenských ale i zahraničných záhradkárov kde mu s úsmevom na tvári súčasne odpovedajú na otázky.
Už iba nájsť ten jediný správny východ a hor sa do záhradky !


Záhradkárčenie je nemoc z ktorej sa každým dňom uzdravujeme.

A niečo pre ženy...
Kvetinka
V záhradkárskej osade sa sporili dvaja susedia o krásnu kvetinku ktorá vyrástla pri spoločnom plote. Každý z nich chcel byť jej majiteľom. A tak sa začali hádať, ale nedohodli sa. Ako sa aj mohli, keď každý z nich ťahal kvetinku na inú stranu. Spor vyriešila mladá susedka z tretej záhradky, ktorá kvetinku odtrhla a zastokla si ju do vlasov...

Poučenie : Pri spore o kvetinku ustúp vždy nežnejšiemu pohlaviu, ktoré vie ich krásu oceniť

Jožko R., INCHEBA , apríl 2009

09.04.2009 | Pridal(a): editor

Posledné komentáre

celkom 3
chenlina20171117 north face adidas uk he... chenlina (bez overenia) 17.11.2017 03:53
Zakvitla mi prekrasc45dne datura poradte... MenoJozefina Maruniakova (bez overenia) 14.09.2009 18:27
maotfotit ju a dat do časopisu je prekra... jozeftna maruniakova (bez overenia) 14.09.2009 18:06

Súvisiace články

17.02.2012 | Rezervované pre Vás

Zdravím všetkých milovníkov kvetov

07.05.2009 | Rezervované pre Vás

Objednajte na www.snz.sk  V poslednej dobe sa dostávajú do popredia rastliny, ktoré majú priam zázr ...

10.08.2009 | Rezervované pre Vás
25.02.2010 | Rezervované pre Vás
07.04.2009 | Rezervované pre Vás

Postrehy záhradníka Jožka R.Začíname s uverejňovaním zaujímavých postrehov ...

27.04.2009 | Rezervované pre Vás