Trávnik po celý rok zelený

Zatiaľ nehodnotené

Trávnik je ešte stále dominantou záhrady a ak vyberiete správne osivo a udržiavate ho, je aj jej pýchou. Pri dnešnom nedostatku času však záhradníci hľadajú alternatívy, ktoré sú nenáročné na údržbu. A práve takýto je trávnik z novinky ECO LAWN.

Je to trávna zmes s obsahom drobnolistej  ďatelinky, ktorá je špeciálne vyšľachtená na tento účel, čo znamená, že znáša  dobre záťaž.  Microclever  (Trifolium repens)  patrí medzi  ďateliny, ktoré sú schopné pútať vzdušný dusík  pomocou nitribikačných baktérií  Rhizoctonium. Viazaný dusík je permanentným výživovým  zdrojom pre okolité rastliny, ktoré sú vitálnejšie a ľahšie znášajú stres. Vytvárajú „stolony“, vďaka ktorým sa dobre zapojí do  porastu a spevňuje trávnik.
Vzhľad trávnika
Tento trávnik má rovnomerne zelenú farbu špeciálne aj počas suchého letného obdobia a dokonca je zelený aj v zime. Netvorí sa v ňom burina, ďatelinka zabraňuje vysušovaniu trávnika, ktorý  je hustý a nerastie tak rýchlo ako trávnik z iných zmesí.Tým, že ďatelinka dodáva trávniku  dusík, používa sa menej hnojiva,  to sa neskôr nevyplavuje, takže ide o ekologickú trávu. 

Ak máte vo vašom bežnom trávniku ďatelinu, biele hlavičky  pôsobia  rušivo a väčšinou postriekate herbicídom.  Táto mikroďatelinka zahustí trávnik a dodá mu  i farbu.
Urobilo sa mnoho pokusov v Betzdorfe od októbra 2005 na pokusných políčkach. Do jesene 2008 sa nepridávalo hnojivo a napriek tomu bola tráva rovnomerne zelená. Efekt  sebestačného zásobovania tohto trávnika dusíkom  bol oproti nehnojenému trávniku výrazný. Pozoruhodná bola aj zelená farba trávnika počas suchého leta . Schopnosť ďatelinky  kvitnúť  bola pri týždennom kosení minimálna a obmedzená iba na zopár rastlín.
Použitie

Jeho použitie je neobmedzené – môžete ho vysiať ako okrasný trávnik či športový. Najviac ho však ocenia tí, ktorí majú chatu či záhradný domček,  pretože má dobrú regeneračnú silu aj bez toho, že dodáte dusík. Tak isto šetríte vodu, pretože tento trávnik nepotrebuje takú zálievku, ako iné druhy.

Zloženie
Osivo sa môže použiť na výsev nového trávnika i na dosev.
Zloženie:
30%
Lolium perenne MARGARITA
30%
Lolium perenne NIKOLIN
20%
Poa pratensis CONNI
15%
Poa pratensis PANDURO
5% MICROCLOVER
Neskôr sa podiel ďatelinky zvýši na 30%.

Výsev
Vysieva sa ako bežné trávové osivo  a na začiatok sa pridáva štartovacie hnojivo. V ďalšom období už hnojiť netreba.
Toto osivo získalo ocenenie produkt roka. Ak teda potrebujete trávnik, ktorý je ekologický, nenáročný na údržbu, peniaze a čas,  ktorý je po celý rok je zelený a hustý, zvoľte Ecolawn.

Objednajte TU

24.02.2012 | Pridal(a): autor

Posledné komentáre

celkom 0

Žiadne komentáre...

Súvisiace články

29.11.2012 | Trávnik

Príprava pôdy je veľmi dôležitým prvkom pred založením trávnika. Ak zanedbáte tento činiteľ,  veľmi ťažko sa  nesk ...

21.01.2013 | Trávnik

Využitie pôdnych kondicionérov pri zakladaní a údržbe trávnikovZákladom zdravého a vitálneho trávnika ...

01.04.2009 | Trávnik

30.11.2012 | Trávnik

Najvhodnejšie obdobie na výsev trávnika je jar - od apríla do začiatku júna. Na jar je pôda mierne zohriata a suchšia. Na je ...

25.03.2009 | Trávnik

Výz ...

29.11.2012 | Trávnik

Na trhu je mnoho osív, ktoré sú kvalitné a rouhodnúť sa správne nie je šasto ľahké. Aby ste urobili správne rozhodnutie, mus ...

01.04.2009 | Trávnik

KRIKETS SHADOW -  tráva do tieňa

15.11.2012 | Trávnik

30.11.2012 | Trávnik

Stresové situácieNa piesočnatej alebo chudobnej pôde, často nízko kosenom trávniku, pri intenzívnom v ...

25.03.2009 | Trávnik