Vianočné aranžmány

Zatiaľ nehodnotené

Farby
V poslednom čase sa vianočná dekorácia robí v trendovej farbe roka, teda nemusí ísť len o červenú či zelenú. Trendová farba roka 2009 je fialová. Ak máte problém so zladením tejto farby vo vašom interiéri, použite svetlejšie odtiene a doplňte ich s klasickými farbami Vianoc.
Stôl 1
Na kúsok kôry môžete naaranžovať listy rastlín, ktoré sú v tomto čase zelené - napríklad cezmínu (Ilex). Popri zelenej farbe listov pôsobí elegantne biela - napríklad kvet vianočnej ruže alebo tam jednoducho vložíte biele umelé ruže. Ak to doplníte papierovými obrúskami v bielo - zelenej farbe, váš stôl bude pôsobiť decentne a sviatočne.

Stôl 2
Miesto vázy s kvetmi môže byť na stole pekný drevený podnos na nohe, do ktorého vložíte črepník s vianočnou ružou a okolie vysteliete machom a vyložíte vianočnými ozdobami a šiškami. Všetko by malo ladiť vo farbách jesene - žltá, hnedá, zelená.

Voňavý svietnik
Vianoce sú i sviatkom, pre ktorý sú typické vône vanilky, škorice a ihličia. Takýto voňavý svietnik si môžete pripraviť sami. Potrebujete celú škoricu, piaflor, lieskovce alebo vlašské orechy, vetvičky imela a jedličky.
Do piafloru napicháte vetvičky jedličky a do stredu vložíte sviečku. Okolo nej poukladáte orechy. Nádobku, ktorá drží pohromade výzdobu, urobíte zo škorice, medzi ktorú vkladáte vetvičky imela. Tieto môžete pištoľou prilepiť k piafloru. Takýto svietnik je jednoduchý, elegantný a nezaberie mnoho miesta.
Čajová sviečka v svietniku
Aj sami si môžete pripraviť svietnik na čajovú sviečku. Potrebujete:
- lesklý papier vo dvoch farbách
- ceruzku a kružidlo
- trojuholník a nožnice
- čajovú sviečku
Postup
Nakreslite na lesklý papier dva kruhu s polomerom 6 cm a oba vystrihnite (obr.1). Na každý kruh nakreslite vnútorný kruh s polomerom 2 cm (obr.2). Nakreslite kolmé a vodorovné stredové čiary od vonkajšieho kruhu k stredovému (obr. 3). Medzi tieto čiary nakreslite ďalšie pomocou trojuholníka (obr. 4) a strihajte po čiarach. Stočte roh pomocou ceruzky až ku stredu (obr. 5). Stočte ostatné rohy tak, že vznikne hviezda (obr. 6). Tak isto upravte aj druhý kruh v inej farbe. Potom položte jeden kruh mierne zapustený do druhého äobr. 7). Teraz chýba už len čajová sviečka.
Svietiaca jedlička z dreva
Veľmi pekným doplnkom vianočného stola je aj jedlička z dreva, ktorá slúži zároveň ako svietnik. Je vhodná nielen na vianočný stôl, ale i do detskej izby. Podľa vzoru na papieri si nakreslíte na drevenú lepenku obrysy a tiež miesto pre otvory na sviečky. Vyrežete ich a do otvorov vložíte sviečky na vianočný stromček. Ešte nezabudnúť na malý stojan a vianočná ozdoba je hotová.A niekoľko nápadov nakoniec...
 Na podložke s machom je skalnica (Sempervivum) a vianočné ozdoby so sviečkami


Vo váze sú kvitnúce vetvičky ozdobené bielymi guľami na stužkáchS deťmi si môžete pripraviť z vetvičiek pekné zvieratká - určite oživia interiér a potešia vaše ratolesti
07.01.2010 | Pridal(a): editor

Posledné komentáre

celkom 1
chenlina20171117 north face adidas uk he... chenlina (bez overenia) 17.11.2017 04:04

Súvisiace články

14.12.2011 | Aranžovanie

Možno si ešte pamätáte na minulý rok, kedy bola trendová farba Vianoc  fialová. Tento rok  už svoje žezlo prevzala ...

18.12.2012 | Aranžovanie

07.01.2010 | Aranžovanie

Tradičná červená a zelená

07.01.2010 | Aranžovanie