*******Ako na kaly*******

Dolce
Obrázok používateľa Anonym
Zaragistrovaný: neregistrovaný

Cawte chcela by som sa opytat ako sa pestuju kaly a kde ich mozem pestovat...Daju sa opestovat aj v kvetinaci na balkone????Kedy sa vysazdaju a ako sa mam o ne starat.........prosim napiste mi kde ich mam kupit a napiste mi prosim informacie bez ktorych by sa nedali pestovat vopred dakujem

Simona (bez overenia)
Obrázok používateľa Anonym
Zaragistrovaný: neregistrovaný
Re: *******Ako na kaly*******

Ja som moje kaly kupila pred par rokmi cez katalog od Starkla-mali zlte, oranzove, biele a ruzove. Tak sa z jednej hluzy rozmnozili, ze uz mame 3 velke kvetinace. Pri vysadbe postupujem takto:hluzy, ktore prezimovali v pivnici pri 8-10 stupnov Celzia, vyberem zaciatkom marca z kvetinacov, ocistim od starej zeminy a vysadim do tych istych kvetinacov, len dam novu zeminu(substrat pre izbove kvety-kupujem v Kauflande). Sadim ich tak 5 az 6 cm hlboko, prikryjem zeminou a dobre zalejem-tak, aby voda pretiekla do spodnej misky. Odtial po 10 min. vylejem.

Takto vysadene kaly pristrcim k oknu a polejem znovu az vtedy, ked sa na povrchu ukazu zelene spicky(niekedy az za 15-20 dni od vynesenia z pivnice). Koncom maja maju uz kaly niekolko listov, takze ich po "troch zmrznutych" vynesiem von na balkon a umiestnim do polotiena-pozor-nikdy nie na priame slnko, zhoreli by im listy!

Ked listy trocha zhrubnu a zosilneju, zacnem ich privykat na plne slnko/na mojom balkone na ne svieti cele leto od 12 poobede az do 18 hod. vecer. Cele leto hnojim raz tyzdenne podla navodu cervenym hnojivom Engo(na podporu kvitnutia). Polievam poriadne/voda tecie zospodu kazdych 5 dni, ked je teplo, tak aj castejsie. Odkvitnute kvety odstrihujem, aby sa rastlina nevysilovala.

Na jesen, ked je uz chladnejsie, nehnojim a obmedzim postupne zalievanie, az kala takzvane "zatiahne" a zoschnu jej listy. Tie odstrihnem a kaly aj s kvetinacom ulozim na prezimovanie do pivnice a nepolievam. Na jar znovu vyberiem.

Biele, tkzv. "svadobne kaly sa daju pestovat po cely rok v byte na okne, nepotrebuju odpocinok. Polieva sa podla toho, ako je teplo v izbe, hnoji raz za dva tyzdne. S pozdravom Simona

coach factory outlet (bez overenia)
Obrázok používateľa Anonym
Zaragistrovaný: neregistrovaný
coach factory outlet

Poslať nový komentár

Prilož súbory k tomuto komentár
Zmeny vykonané na prílohách nie sú uskutočnené dokiaľ neuložíte tento príspevok. Súbory musia byť menšie ako 1 MB a mať jednu z nasledovných prípon: png jpg.
CAPTCHA
Táto jednoduchá otázka nám pomôže identifikovať či ste človek alebo iba spamový robot.
Vpíšte odpoveď do textového poľa.