Pomoc schne mi papradie.

Ida
Obrázok používateľa Anonym
Zaragistrovaný: neregistrovaný

Kúpila som si papradie a len čo som ho doniesla domov začalo mi schúť.Mám ho na južnej strane, pravidelne ho polievam a aj rosím.Niekto mi poradil aby som ho postavila do misky naplnenej kamienkami a naliela tam vodu, lenže aj tak mi schne. Preto Vás prosím o radu čo mám ešte urobiť na jeho záchranu. Ďakujem.

Lenka (bez overenia)
Obrázok používateľa Anonym
Zaragistrovaný: neregistrovaný
Re: Pomoc schne mi papradie.

Mozno mu vadi ta juzna strana, paprade su pomerne tienomilne a najlepsie sa citia v spolocnosti inych rastlin, ktore vyparuju listami vodu a tym je postarane o vlhkost vzduchu. V prirode rastu ako podrast pod stromami alebo ako epifyty - ale vzdy pod korunami stromov.

Martin (bez overenia)
Obrázok používateľa Anonym
Zaragistrovaný: neregistrovaný
Re: Pomoc schne mi papradie.

Tá papraď bola určite dopestovaná v skleníku a listy sa prispôsobili skleníkovým podmienkam. po prenesení do iných podmienok oschnú, prípadne úplne vyschnú, lebo ak sú dospelé, už sa nedokážu "preprispôsobiť" na suchý vzduch v byte.
Nové listy, ktoré vyrastú v byte, budú prispôsobené suchému vzduchu a mali by byť oveľa pevnejšie a trvanlivejšie.

Antonia (bez overenia)
Obrázok používateľa Anonym
Zaragistrovaný: neregistrovaný
Re: Pomoc schne mi papradie.

Mne sa stalo niečo podobné, ja som ju nemilostrne ostrihala a presadila. V lete ju často postrekujem, v horúčavách dokonca ráno i večer. Mám ju teraz prekrásnu. Je dobré aspoň raz do mesiac zriediť trochu kyslého mlieka s vodou a poliať ju.
Posielam Vám návod na jej pestovanie.
V byte má najradšej polotieň, neznáša priame slnko. dá to najavo farbou lístkov, ktoré okamžite vyblednú. Takisto neznáša prievan a prudké zmeny teploty napr. pri vetraní. Má veľmi rada vlhký vzduch. Neznáša ale vlhčenie zhora. Lístky vtedy zvyknú zahnívať. V príliš suchom prostredí býva často napádaná puklicou.
V lete jej vyhovujú teploty 20-25 °C. Polievame ju pravidelne tak, aby jej korene boli stále vlhké. Nadbytok, ale aj nedostatok vody jej škodí. Na polievanie by sa mala používať vlažná, najlepšie dažďová vody bez obsahu vápnika. V lete by sa mala prihnojovať každé 2 týždne roztokom organického hnojiva taktiež bez obsahu vápnika. Prezimuje pri teplote 15-18°C. Keby teplota v byte klesla pod 12°C, mohla by táto teplota rastlinu poškodiť, pretože je veľmi citlivá na prechladnutie. Preto sa držíme zásady, čím nižšia teplota, tým menej rastlinu polievame.
Papraď presádzame na každý rok, staršie stačí presadiť raz za 2-3 roky vždy však iba na jar. Pri presádzaní odstránime odumreté a poškodené korene. Nový črepník nesmie byť príliš veľký, iba taký aby sa de rastlina pekne vmestila.
Rozmnožujeme ju na jar pri presádzaní – delením trsov alebo rastlinkami, ktoré vyrastajú na dlhých poplazoch, ak sa dotýkajú zeme. Takéto rastlinky treba nasadiť po 3 kusoch do črepníkov s priemerom 8 cm, až neskôr ich, podľa potreby presadíme do väčších. Ako zeminu používame zmes rašeliny listovky a piesku- vždy v pomere 2:1:1/2.

coach factory outlet (bez overenia)
Obrázok používateľa Anonym
Zaragistrovaný: neregistrovaný
coach factory outlet

Poslať nový komentár

Prilož súbory k tomuto komentár
Zmeny vykonané na prílohách nie sú uskutočnené dokiaľ neuložíte tento príspevok. Súbory musia byť menšie ako 1 MB a mať jednu z nasledovných prípon: png jpg.
CAPTCHA
Táto jednoduchá otázka nám pomôže identifikovať či ste človek alebo iba spamový robot.
Vpíšte odpoveď do textového poľa.